DOPRAVA NAD 899,- ZDARMA

Bulharská kosmetika Milva a Bio Fresh

Kosmetika z růžového oleje je kosmetická surovina, esenciální olej. Jde o přírodní biologický extrakt vyrobený z korunních plátků růže damašské, pěstované v Bulharsku v proslulém Údolí růží u města Kazanlak. V růžovém oleji bylo izolováno přibližně 300 různých látek. Jedná se o jeden z nejluxusnějších a nejdražších přírodních olejů používaných v kosmetice, neboť k jeho výrobě je potřebí velké množství biomasy – ze tří tun okvětních lístků lze vyrobit přibližně jeden kilogram růžového oleje.

Květy růží je třeba sklízet brzy ráno, aby na slunci nezačaly vyprchávat těkavé aromatické silice; z důvodu maximální šetrnosti probíhá sklizeň výhradně ručně. Růžový olej se vyrábí pozvolnou macerací, kdy nejprve vzniká tzv. růžová voda; teprve další destilací vodní parou a oddělením tekutin je izolován růžový olej. Výroba růžové vody byla známa již od starověku v arabském světě; opakovaná destilace s výrobou růžového oleje byla objevena v 16.-17. století v Evropě.[1]

Jedná se o velmi aromatickou látku, která se používá mimo jiné při výrobě značkových parfémů a pleťových krémů. Růžový olej lze v malém množství přímo aplikovat na lidskou pokožku při péči o pleť. Jsou mu připisovány i další léčebné účinky zejména na sexualitu, používá se v aromaterapii, jako afrodiziakum i jako antidepresivum.

 

 

 

Nejprodávanější

39
289139289
Značky

Stránka 1 z 2 - 74 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 74 položek celkem